Астро совети за секој хороскопски знак

Сите ние имаме свои недостатоци и мани. За некои од нив сме свесни дека ги поседуваме, а за некои воопшто и не забележуваме дека ги имаме.
Најчесто поради лошите карактеристики наидуваме на отпор, на не разбирање и не прифаќање од околината, па поради тоа често добиваме замерки и забелешки за нашето однесување и за нашите постапки.

Одреденото наше однесување се должи на поставеноста на планетите, ѕвездите и целиот сончев систем во моментот на нашето раѓање.

Што сѐ ќе се случува со нас веќе одамна се знае, но исто така се знае и што сѐ треба да направиме за да го подобриме нашиот карактер.

читајте пулс24

Секој хороскопски знак ќе се пронајде во астро советите кои следат во продолжение на статијата, но од секој индивидуално зависи дали ќе ги послуша тие совети или не, во зависност од тоа дали сака да се промени и да стане подобра личност, или воопшто не сака промени.

овен
По природа сте страствени и поради тоа треба да внимавате емоциите да не го надвладеат здравиот разум.
Избројте до десет пред емоциите во потполност да ве обземат.
Не реагирајте импулсивно туку добро анализирајте ја ситуацијата.
Одвојте си време за себе, одморете се и релаксирајте се. Големите амбиции кои ги имате може во целост да ве исцрпат.
Бидејќи сте родени како борец, таа особина ја имате и во себе.
Искористете ги вашите лидерски способности и подобрете го вашиот живот преку стрпливост, логичко размислување и одлучност.
Бидете сигурни дека сте во право кога донесувате важни одлуки.

бик
Потрудете се да го контролирате тврдоглавиот карактер кој го поседувате.
Со поголема флексибилност подобро ќе се снаоѓате.
Талентот за управување со пари искористете го за да си обезбедите сигурна иднина.
Контролирајте ги вашите инстинкти.
Многу сте истрајни и одлучни, но треба лесно да се прилагодувате на нови ситуации.
Љубомората и посесивноста можат да ви донесат многу проблеми, затоа е потребно да бидете потолерантни и попустливи.
Потребно ви е време за да размислите дали сте на правиот пат, бидејќи не сакате да донесувате одлуки на брзина.
Избегнувајте стресни ситуации.

близнаци
Премногу се оптеретувате со проблемите на другите луѓе и поради тоа сте нервозни. Опуштете се.
Одличен говорник сте но често заборавате дека треба и вие да слушате.
Луѓето често се збунети поради вашето често менување на мислењето.
Потребни ви се нови авантури, возбуди и нови преокупации, па поради тоа направете сѐ што е потребно за да промените нешто.
Запознајте нови луѓе, патувајте, научете нешто ново.

рак
Поработете на сопствената самодоверба, верувајте во себе и во своите способности. Не дозволувајте до вас да допрат зборовите од другите луѓе.
Имате добри инстинкти, но не дозволувајте срцето да го надвладее разумот.
Семејството е вашата сигурност, па поради тоа потрудете се да имате стабилен и хармоничен љубовен и фамилијарен живот.
Понекогаш е најдобро чувствата да ги задржите само за себе, а на другите луѓе ќе им биде тешко да го разберат вашето променливо расположение.
Се случува премногу да се грижите за вашите најблиски поради што тие чувствуваат како да ги гушите. Оставете ги малку сами и дајте им време и простор.
Бидејќи сте премногу осетливи другите можат тоа да го искористат против вас. Бидете внимателни особено во љубовните врски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.