„Ајмо Звиждаљке“ – Жаклина Пешевcка на чист МАКЕДОНСКИ повика да се „делува“ како на стадион

Денес во Парламентот е денот кога трае расправата по францускиот предлог, а опозицијата на чело со ВМРО-ДПМНЕ ги попречува говорниците од власта со свирчиња и вувузели.

Вака на времето се однесуваа „шарените“ под инструкција на КАНВАС…

Однесувањето на некои пратеници е како да се раснати во штали. Нивото што може да го видиме на сликата со насмеани ликови во позадина кои ѓоамити не штитат не е воопшто добро за оваа институција…

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, на својот профил на социјалните мрежи, објави слика со коментар: „Ајмо звиждаљке!!“

Покрај коментарите дека треба да користи македонски јазик, Пешевска предизвика и мачнина кај старите ВМРОвци, кои се бореа токму против тоа „Ајмо звиждаљке“!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.