Ањелка го израмни рекордот на Ибрахимовиќ

Николас Ањелка, на натпреварот со Селтик во Лигата на шампиони, дебитираше во дресот на Јувентус.Поранешниот француски репрезентативец ги одигра последните пет минути, во победата на Јувентус со 3:0, со што практично екипата од Торино е веќе во четврт финалето, во Лигата на шампиони.Ањелка на оваа средба го израмни рекордот на Златан Ибрахимовиќ, двајцата фудбалери во Лигата на шампиони играле со шест различни екипи.Ањелка претходно во најсилното европско натпреварување играл со екипите на Арсенал, Реал, Ливерпул, Фенербахче и Челзи.
МакфаксНиколас Ањелка, на натпреварот со Селтик во Лигата на шампиони, дебитираше во дресот на Јувентус.Поранешни

Пронајдете не на следниве мрежи: