Барса против Депортиво, Реал гостува кај Селта

Фудбалерите на Барселона против последно пласираниот Депортиво, имаат можност да стават крај лошата серија во која се наоѓаат во изминатите три недели.

Тренерот Роура на оваа средба ќе има можност да испроба и некои тактички варијанти пред важниот дуел со Милан во Лигата на шампиони. Реал Мадрид, по големиот успех против Манчестер Јунајтед, во 28.коло ќе и гостува на Селта која се наоѓа во опасната зона. Најинтересниот дуел ќе го одиграат Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад, екипа која спротивно на сите прогнози игра одлична сезона. Петок, 8.март:Бетис-ОсасунаСабота, 9.март:Рајо Ваљекано-ЕспањолВаљадолид-МалагаБарселона-ДепортивоМајорка-СевиљаНедела, 10.мартАтлетик Билбао-ВаленсијаЛеванте-ХетафеСелта-Реал МадридАтлетико Мадрид-Реал СосиедадКолото во Примера во понеделник ќе биде комплетирано со натпреварот кој ќе го одиграат Сарагоса и Гранада.
Макфакс
Фудбалерите на Барселона против последно пласираниот Депортиво, имаат можност да стават крај л

Пронајдете не на следниве мрежи: