Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња

Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња

Барселона е подготвена да плати 72 милиони евра за играчот од средниот ред на Лидс, Рафиња Дијаз, вклучувајќи бонуси, објави новинарот Фабрицио Романо на Твитер.

Се очекува Лидс да ја прифати понудата на каталонскиот клуб штом ќе биде официјализирана.

Забележано е дека за 25-годишниот Бразилец, Барселона е најголемиот сон во кариерата.

Рафиња минатата сезона постигна 11 гола и даде три асистенции на 35 натпревари за Лидс во сите натпреварувања.

Договорот на играчот од средниот ред со англискиот клуб е до 30 јуни 2024 година.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.