Бајага за разводот по 33 години брак: „Беше одамна за да се сеќавам“

Пред неколку недели низ регионот се прошири веста дека Момчило Бајагиќ Бајага се развел од сопругата Емилија по 33 години брак. Музичарот отсекогаш го држеше својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, а сега првпат проговори за разводот.

Бајага за разводот по 33 години брак: „Беше одамна за да се сеќавам“

„Никогаш не зборував за мојот приватен живот… И, добро, гледате дека разводот беше пред повеќе од година и пол, а дури сега се знаеше. Тоа ми беше одамна за да се сеќавам“, изјави за Дневни Аваз.

Со текот на годините во интервјуата што ги даваше ги спомнуваше синот и ќерката и поранешната сопруга, а се чинеше дека нема проблеми во нивниот брак. Како што објавија медиумите, двајцата не живееле долго заедно, а на крајот решиле да се разведат.

„Не ја знам точната причина зошто раскинаа, но точно знам дека не живеат заедно од 2019 година. Веројатно мислеа дека ќе ја преболат кризата и веднаш не поднесоа барање за спогодбен развод , но бидејќи тоа не се случи, тие решија бракот и формално да заврши. Ова се случи во мај 2021 година, кога се одржа последното судско рочиште, а потоа нивниот брак се разведе.

Емилија и Бајага за време на бракот стекнале имот, кој го поделиле подеднакво, едниот стан во Белград и припадна нејзе, а другиот нему“, изјави изворот за српски Курир.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.