Бајден одлучи со кого ќе се бори против Трамп

Loading...

Џо Бајден, демократскиот кандидат на претстојните избори за претседател на Соединетите држави на Америка, избра кој е неговиот кандидат за потпретседател на државата ако триумфира на изборите, односно со кого оди против Доналд Трамп.

Станува збор за сенаторката од Калифорнија, Камала Харис, затоа што претходно вети дека неговиот заменик ќе биде црнка.

loading...