Безмалку 1000 мртви во Италија вчера од КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Безмалку 1000 мртви во Италија вчера од КОРОНА ВИРУСОТ!!

Италија денеска го забележа најголемиот број смртни случаи од коронавирусот во само еден ден, дури 919. Најтешка е ситуацијата во Ломбардија каде починале 541 лице. Бројот на заразени порасна на 86.498.

Досега од вирусот до сега во земјата починаа 9.134 лица, речиси три пати повеќе од Кина.

Шефот на Националниот здравствен институт Силвио Брусаферо изјави дека се уште не е достигнат пикот на заразата.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

Прочитајте уште и ова:

Северна Македонија официјално стана 30 членка на НАТО

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...