БЕЗ НЕА СУМ КАКО СИРАЧЕ“ Очите на Цеси се наполнија со солзи кога се сети на Марина: Откри детали за кои НИКОЈ НИШТО НЕ ЗНАЕЛ!

Светлана Цеца Ражнатовиќ во новата, осма епизода од серијалот „Цеца шоу“, која ќе се емитува во петок на 25 ноември во 22 часот на телевизија Блиц (канал МТС 115), отворено зборува за пријателството со покојната Марина Туцаковиќ.

Цеца за прв пат во животот снима албум без Марина Туцаковиќ, што и е многу тешко.Заедно решивме се, таа ми ја избра песната. Таа ја напиша целата моја кариера. Сега сум како сираче бидејќи таа ми постави многу високи стандарди, сега треба не само да го достигнам тоа туку и да го надминам – изјави Цеца.

Марина и Цеца отсекогаш имале посебен однос.

На Ушќе ја претставив како втора мајка. Еднаш рече дека сум посебен за неа и таму пријатно ме изненади. Тоа многу ме трогна – рекла Цеца со солзи во очите.

БЕЗ НЕА СУМ КАКО СИРАЧЕ“ Очите на Цеси се наполнија со солзи кога се сети на Марина: Откри детали за кои НИКОЈ НИШТО НЕ ЗНАЕЛ!

Цеца истакнува дека судбината се сретнале.
-Господ договорил да дојдам до нејзината врата и таа да ме избере мене. Како девојче дојдов кај неа, потоа ми рече дека ќе направи ѕвезда од мене, фала богу што се случи – вели Цеца.

Фолк дивата не ја крие благодарноста кон Фута и Марина Туцаковиќ, смета дека тие се двете најзаслужни за нејзината успешна кариера.Имав среќа да ги запознам неа и Фута. Ме создадоа на сцената, ми дадоа нов идентитет. Тие се најзаслужните за мојата кариера. Секогаш чувствував љубов со неа, во неа ја имав најголемата пријателка – изјави Цеца.

Пронајдете не на следниве мрежи: