Без овој аксесоар зимата е незамислива: Со него секојдневниот стајлинг изгледа поинтересно

Loading...

И оваа година овој моден детаљ е на врвот на модната листа.
Капата освен што грее, истовремено е и совршен зимски моден детаљ. Секој стајлинг го прави поинтересен, а може да се носи на многу начини и одговара речиси со сите стилови.
Ако помисливте дека таа може да се комбинира само со лежерни комбинации, патики, фармерки или тренирки, се лажете. Овој плетен детаљ може одлично да изгледа и како дел од некој пософистициран аутфит.


Ако сè уште не сте купиле зимска капа, направете го тоа веднаш, купете во неколку бои и зачинете ја секоја модна комбинација. Во тренд ќе бидат еднобојните, но и оние со шарен принт и украсени со разни монистри.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beanies (@bombeanies)


Еве како трендсетерките ширум светот го комбинираат овој неизбежен зимски аксесоар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

loading...