Без струја утре делови од Батинци и Хиподром 2

Loading...

Без струја утре од девет до 13 часот ќе останат корисниците од дел од село Батинци во општина Студеничани, а од девет до 14 часот од улиците „Жан Жорес” и „12″ во населбата Хиподром 2 во Општина Гази Баба.
Прекините на снабдувањето со струја се поради изведување технички зафати на електромрежата, соопшти Регионалниот центар за упрвување со кризи на град Скопје.

loading...