Без струја утре ќе останат делови од повеќе скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре (среда) се планирани поголем број технички зафати во електро-системот на Град Скопје. Без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.
• во периодот од 09:00 до 11:30 часот корисниците од ул. Браќа Чакреви од бр. 1 до бр. 15, ул. Христо Батанџиев од бр. 56 до бр. 79 и корисниците од ул. Депа Кајова од бр. 1 до бр. 28. (Општина Ѓорче Петров)
• во перидот од 08:30 до 10:30 часот корисниците од ул. 1 бр. 11 во с. Горно Соње. (Општина Сопиште)
• во периодот од 09:00 до 14.00 часот корисниците од дел од селата Волково, Никиштани и Орман и фирмите Асфалтна база Гранит, ГП Техника, ГП Ударник, Водостопанство Вардар, ф-ка Карпош, Асфалтна база Дарс, Речко и ГП Гранит Лепенец. (Општина Ѓорче Петров)
• во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од улиците со броеви 81, 87 и 89 со споредните улички во с. Волково. (Општина Ѓорче Петров)
• во периодот од 12:30 до 15:00 часот корисниците од улицитге Трнодол, Кнез Хацон, Кнез Трпимир и Поп Богомил. (Општина Карпош)
• во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од улиците 7 и 9 и место викано Коштан во с. Горно Соње. (Општина Сопиште)
• во периодот од 08:45 до 11:30 часот корисниците од селата: Елово, Црн Врв, Малчиште, Осинчани, Држилово, Јаболци, Нова Брезница, Патишка Река, Маркова Сушица, Добри Дол, Ракотинци, Горно Соње, Долно Соње, Говрлево, Чифлик, Света Петка и објектите и фирмите: каменолом Техно Павер, каменлом Мис Вато, ХЦ Козјак, ловиште Јасен, ПЦЦ Хидро во с. Патишка Река, каменолом Гама Градба, каменолом Беровиќ, Сковин и воениот објект во с. Горно Соње. (Општини Студеничани и Сопиште)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.