Бекстејџ истражува: Поскапе се, дали ќе поскапат цените на музичарите?

Сè е поскапо.Оваа реченица се почесто можеме да ја слушнеме во последно време ,како овде кај нас  но и во целиот свет. Буквално сите веќе имаат нови ценовници или ги прават – од производители на основни прехранбени производи, преку трговци со градежни материјали, разни репроматеријали, училишен прибор, облека, обувки, гориво… Но што е со музиката, музичките артисти?

Дали ќе поскапат цените на нивните услуги,екипата на естрадниот магазин Бекстејџ  истражуваше токму на оваа  тема, ги прашаа дел од домашните изведувачи.

Дали ќе поскапат цените на нивните услуги, ова се нивните одговори:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.