БЕКТЕШИ: Струја се краде и во други општини. МВР да реагира и да го реши проблемот

Не може да се земе само Арачиново како општина во која не се плаќа струја или да бидам подиректен, како што се зборува денес, дека се краде струја. Има и други општини.

Бектеши кажа дека

…загуби има и во Куманово 16,2 отсто, Тетово 10,7 отсто, Гостивар 19,3 отсто, Кичево 12,1 отсто, Скопје 19,6 отсто.
БЕКТЕШИ: Струја се краде и во други општини. МВР да реагира и да го реши проблемот

Во секоја општина и во секое семејство има некој што не ги почитува прописите и затоа од понеделник ЕВН без одлагање ќе излезе на терен, ќе почне со работа и така ќе се наплаќа струја во општина Аралчиново.

Ќе побарам и МВР да дејствува во сите општини каде што има огромни загуби на струја. Така се губат на товар на сите граѓани и се губат во сознанието дека цената на струјата е направена.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.