Бела кошула, парче кое никогаш не излегува од мода

Loading...

Белата кошула е познато парче облека кое можете да го носите навистина во секоја прилика.
Трендовите, стиловите и годишните времиња се менуваат, но белата кошула останува бидејќи е доволно свечена и елегантна, но сепак опуштена и лежерна.
Таа е она универзално парче кое може да се носи на работа, состанок или прошетка. Лесно се вклопува со ниските обувки, но и со високите потпетици, а тоа е доволна причина да стане (ако веќе не е) дел од вашата гардероба.


Ние денеска ви претставуваме неколку предлози како можете да ја стилизирате белата кошула во текот на пролетната сезона:
Некогаш наједноставните комбинации се и најефектни – белата кошула и светлиот џинс се добитна комбинација.


За женствен и романтичен стајлинг одберете долго здолниште со цветен принт.
Кожните панталони и белата кошула се аутфит кој сигурно нема да пројде незабележано.
Одлично изгледа и во комбинација со црни тесни фармерки.

 

View this post on Instagram

 

I am honoured to be part of this year’s Witchery White Shirt Campaign starting on May 6. A classic white shirt is an incredibly versatile wardrobe investment and during the campaign I’m going to show you lots of different ways to style this year’s Witchery White Shirt. I’m also going to share parts of my cancer story so I can “virtually” continue to raise awareness and funds. I understand that life is tough at the moment and you might not be able to afford to show your support but if you can’t buy a shirt there is a link in my bio where you can just donate a couple of dollars if possible. Every little bit counts. @witcheryfashion #whiteshirt #whiteshirtcampaign #raisingawareness #fundraiser #weneedacure #ovariancancer @ocrf #researchiskey #earlydetection

A post shared by Leane Flynn (@leane_flynn) on


Белата долга кошула може да послужи и како фустан, а со бајкерски чизми ќе имате опасно добар стајлинг.

loading...