Бела тава со ќофтиња

Состојки
за ќофтињата
400 гр. мелено месо
1 рака ориз
1/2 лажица сув зачин
1/4 лажичка црн пипер
1/4 лажичка шарена сол
2 лажици масло
1 главичка кромид (ситно сечкан)
1 лажица презла
останати состојки
700 гр. компири
400 гр. грашок (замрзнат)
1 голема тегла маринирани шампињони
1 лажица сув зачин
1 голема лажица брашно
500 мл. ладна вода

 

ПРОДОЛЖУВА НА ВТОРАТА СТРАНА

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.