Белите чанти се најважниот аксесоар ова лето: Еве како ги носат познатите дами

Loading...

Ова лето преовладува трендот на плетени и мини чанти, но како тоа да не беше доволно, сега сме на прагот на нова модна опсесија: бели чанти.
Белите чанти веднаш го привлекоа вниманието, најпрвин како клач модели од мека кожа (и често со потпис на Ботега Венета), а трендот започна од познатите дами како Бијонсе, Ријана и Роузи Хантингтон-Вајтли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)


Но, што ги прави толку посебни? Фактот што не постојат никакви правила освен бојата.
Клач чанти, големи или мали, дамски класични модели кои изгледаат како од модно списание и сите други модели кои ги имаме на ум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Сѐ што можете да замислите, можете да го носите и да бидете во тренд. Без разлика на моделот, чантата ќе се вклопи во сите можни комбинации и е одличен контраст на исончаниот тен.
Погледнете како ги носат познатите дами:

loading...
Loading...