Беше мис на Југославија, па се омажи со шеик – еве како живее сега (ФОТО)

Loading...

Јелена Јаковљевиќ бин Драи е модна дизајнерка и поранешна мис на Југославија од 1998 година, која се омажи за шеикот Саид бин Драи од Дубаи во 2008 година. Имаат три деца, а Јелена е позната по одличниот моден вкус. Во една пригода изјави дека најтешко ѝ било адаптирањето на климата во Дубаи, но сега не ѝ е проблем.
Вели дека одлично се снаоѓа во кујната и ги обожава арапските зачини, кои му даваат специфичен вкус на секое јадење. Најмногу пари троши на патувања и накит, а времето обожава да го минува на плажа и на нивната јахта. Имаат раскошна вила со поглед на море, а таа води синџир на луксузно опремени салони за убавина. Иако не живее во Србија, традиционално ги слави сите празници и сопругот Саид ја поддржува во тоа.
Со арапскиот бизнисмен се запознала во 2003 година, а се венчале во 2008 на раскошна свадба во Дубаи со 300 гости. Многу пати досега има добивано награди за деловна жена на годината. Животот на Јелена бин Драи:

Извор: vecer.mk

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...