Бејли: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност”

 

Американскиот амбасадор, Џес Бејли си заминува од земјава.
Тој спреку Твитер се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност. До следно видување – се гледаме!“.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.