Беља до Заев: Ако за една недела ви умрат 6 новороденчиња, дефинитивно имате проблем со човечноста

Ваљон Беља, разрешениот економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство преку Фејсбук повторно му се обрати на премиерот Заев.
– Ако за една недела ви умираат 6 (шест) новородени бебиња, и вие го толкувате како “тропање глупости” тогаш дефинитивно имате проблем со вашата човечност. Жалам многу што родителите на овие новороденчиња и на покојните пред нив мораа да слушат ваков вокабулар на еден Премиер. Во другите држави се оди во затвор за вакви случаеви но не и кај нас. Па уште да спомнувате позиции…“, напиша Беља.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.
error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK