Бившиот на Пријовиќ се жени за фаталната водителка од ТВ „Хепи“

Бившото момче на Александра Пријовиќ, нејзиниот колега фолк пејачот Љубо Перуќица откри дека се жени.
Тој ќе застане на лудиот камен на 10 октомври и ќе го каже судбоносно „да“ на својата вереница, сексапилната ТВ водителка Катарина Колозеус, која важи за една од ултразгодните дами кои се појавуваат во телевизискиот етер.


Пејачот откри дека Катарина му помогнала во изборот на костумот, како што тој неа за нејзината венчаница, и потенцира дека не го следат обичајот дека младоженецот не треба да ја види невестата во венчаница пред венчавката.


„Ние нашето „ДА“ оддамна го кажавме што се однесува до нас, и сега ќе биде само пред сите да го надополниме со убав потпис. А, она што е нашата желба е да го крунисаме нашиот брак со една убава ќеркичка“ – вели идниот младоженец.
Да ве ​​потсетиме дека Љуба минатата година на својот роденден пред своите најблиски ја побара раката на својата свршеница Катарина. Роденденската забава беше организирана во еден ресторан, а за изненадувањето знаеја само неколку луѓе, додека девојката не се ни посомнева што и се подготвува.
Пејачот наредил балони, од кои едниот беше во форма на венчален прстен, и пред членовите на потесното семејство ја побара раката на водителката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.