БИЗАРНО: Избркаа тренер поради сомневање дека има коронавирус!

Loading...

Хонвед, унгарски фудбалки клуб, презеле решителни мерки за да ги заштитат играчите и раководството со тоа што се разделелиле до тренерот Џузепе Санино.

Причината не биле лошите негови резултати, туку тоа што роднините на Санино се од регионот Ломбардија, каде што е срцето на епидемијата од коронавирус во Италија.

И неговиот заменик е ставен на клупа. Од тимот тврдат дека имаат обврска да го заштитат тимот и здравјето на играчите…

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...