Била со ќерката во шопинг, а девојчето потоа добило сепса

Џоди Томас од Велс не ни сонувала во што ќе се претвори нејзиното одење да купи кондури со ќерката.
На Фејсбук таа сподели фотографија на кои го покажа стапалото на ќерката Сиена, која пробала кондури без чорапи.
-Ги предупредувам сите родители на детето да му облечат чорапи пред пробувањето на нови кондури. Јас сум крива што тоа не го направив и сама, а последицата може да биде инфекција која се шири по тело, напиша вознемирената мајка.
Имено, на нејзината ќерка и е дијагностицирана сепса, а лекарите веруваат дека развила поради бактерија која девојчето ја добива во кондура, а која влегла во отворена рана на нејзиното стапало.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.