Билборди во Скопје за Мицкоски. Се спомнуваат пари, тендери, шпицен градоначалник!?

Кавгата на Мицковски и довчера неговата омилена градоначалничка Данела Арсовска оваа недела е најголемиот политички настан во државава. Тие веќе неколку дена се прозиваат еден со друг со обвинувања дека некој сакал да се „омрси“ од 140 милиони вредниот тендер на Водовод…

Билборди во Скопје за Мицкоски. Се спомнуваат пари, тендери, шпицен градоначалник!?

Денеска оваа битка се префрли и на скопските улици. Се појавија билборди со прашања кои ја интересираат јавноста: ШТО НАВИСТИНА СТОИ ЗАД КАВГАТА КОЈА ИНВОЛВИРА ТЕНДЕР ОД БЛИЗУ 140 МИЛИОНИ ЕВРА.

Билборди во Скопје за Мицкоски. Се спомнуваат пари, тендери, шпицен градоначалник!?

Не така одамна Мицковски зборуваше поинаку ⬆⬆⬆.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.