Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари

Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари

Крипто берзата незапирливо расне и ги надминува класичните во сите параметри. Биткоинот денеска се тргува за над 57.000 долари, и целосната вредност му се искачи на 1.07 трилијарди долари или 1070 милијарди долари. Етериумот пак со вредност од токен 3.500 долари има вкупна капитална вредност од 396 милијарди долари.

Вкупната вредност на криптоберзата денеска е 2,35 трилијарди долари со растеж од 5.3 проценти на дневно ниво.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.