Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари

Loading...

Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари

Крипто берзата незапирливо расне и ги надминува класичните во сите параметри. Биткоинот денеска се тргува за над 57.000 долари, и целосната вредност му се искачи на 1.07 трилијарди долари или 1070 милијарди долари. Етериумот пак со вредност од токен 3.500 долари има вкупна капитална вредност од 396 милијарди долари.

Вкупната вредност на криптоберзата денеска е 2,35 трилијарди долари со растеж од 5.3 проценти на дневно ниво.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...