Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро

Loading...

Биткоинот постигна цена од фантастични 60.000$, се предвидува цена од 100.000 наскоро

Биткоинот, најпознатата криптовалута во светот само што постигна нов рекорд. Вредноста се искачи на 60.000 долари.

Биткоинот забележа раст од 6,24 проценти во изминатите 24 часа и достигна цена од 60.022 долари.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...