Биткоинот сега вреди 63.000 долари за токен

Loading...

Денеска е поставен нов рекорд на цената на Биткоинот. Тој се тргува над 63000 долари по токен. А за момент вредноста допре и до 63747 долари, што е истовремено и негов рекорд историски гледано.

Исто така и Етериумот денеска собори рекорд и ја постигна цената од 2318 долари по токен.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...