Биткоинот сега вреди 63.000 долари за токен

Денеска е поставен нов рекорд на цената на Биткоинот. Тој се тргува над 63000 долари по токен. А за момент вредноста допре и до 63747 долари, што е истовремено и негов рекорд историски гледано.

Исто така и Етериумот денеска собори рекорд и ја постигна цената од 2318 долари по токен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.