Биткоинот нагло скокна | СЕ ВРАЌА ЛИ КРИПТО БЕРЗАТА ВО ЖИВОТ?

Вредноста на водечката криптовалута во светот порасна денеска, само неколку минути по објавувањето на извештајот за инфлацијата во САД.

Биткоинот ја надмина таа психолошка граница за прв пат од јуни, пренесува Teletrader.

Претходно, американското биро за статистика на труд соопшти дека инфлацијата во земјата во текот на февруари изнесувала 6 отсто.

Биткоинот скокна за 6,73 отсто на 25.852 долари за монета во 8:52 часот по ET, додека итриумот порасна за 3,28 отсто за да се тргува за 1.736,19 долари.

Пронајдете не на следниве мрежи: