Биткоинот се искачи на 46.000 долари

После долго време дигиталното злато како што многумина веќе го нарекуваат се искачи на 46.000 долари за еден токен.

Пресметано во нашите денари, тоа делува вака:

Или неверојатни скоро 2.6 милиони денари за 1 Биткоин.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.