БИТКОИНОТ ЌЕ ДОСТИГНЕ 220.000 ДОЛАРИ ОВАА ГОДИНА?

Макс Кајзер предвидува дека Биткоин ќе достигне 220.000 долари оваа година.

Макс Кејзер, истакнат промотор на Биткоинот кој има и своја емисија на „Русија денес“, објави дека Биткоин ќе достигне 220.000 американски долари оваа година.

Неговите шпекулации се поврзани со зголемената хиперинфлација на фиат-валутите. Според него, зголемувањето на инфлацијата ќе “турка” повеќе инвеститори кон Биткоин.

Раснењето на цената на Биткоинот укажува на хиперинфлација. Ве молиме, продолжете да ја зајакнувате инфлацијата, така што целта од 2021 година за 220.000 американски долари ќе дојде порано од што мислите! – напиша тој на својот твитер профил.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.