БИХ: ФУДБАЛЕР ДВА ПАТИ ПАДНАЛ ВО НЕСВЕСТ! Се обидел да стане, па ПОВТОРНО КОЛАБИРАЛ, го однела Брза помош

На крајот од натпреварот од Премиер лигата на Босна и Херцеговина помеѓу Пошушје и Жељезничар (1:2) се случи вистинска драма поради која натпреварот беше накратко прекинат. Главен актер на шокантните сцени беше Лука Бегиќ, кој во судиското надополнување влезе во шеснаесетникот на Железничар за да му донесе бод на Пошушје, па по публиката се обиде да постигне гол со ножички – и така заработи незгодна повреда.

Бегиќ силно паднал на грб и во таа прилика го повредил вратот и изгубил свест, кога виделе што се случило, фудбалерите на двата тима дотрчале кон него и го свртеле на страна, но тука не била крајот на драмата.
Откако Бегиќ се освестил и станал, повторно паднал на тревата и изгубил свест. Брзата помош веднаш реагирала и го однела Бегиќ во болница, а според првите информации се чини дека се здобил со потрес на мозокот, и дека било потребно подобро да се реагира во првичната ситуација кога му било дозволено да стане.

Тренерот на Пошушје, Фердо Милин, изјави дека Бегиќ дека е пренесен во болница за да го надгледуваат лекарите и да ја следат неговата состојба.

Погледнете ги деталите од натпреварот и снимката од инцидентот на самиот крај од прилогот на ТВ Арена Спорт!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.