Блескаво бели алишта со само неколку чекори: Жена покажа одличен трик – потребни ви се само две работи!

Loading...

Може да заборавите на купувањето на избелувачи за алишта откако ќе го погледнете овој едноставен трик кој што ги освои луѓето ширум светот.
Перењето алишта понекогаш знае да зададе главоболка, особено доколку заедно со белите алишта сте ставиле и алишта со друга боја – да се перат заедно. Па, поради тоа не е чудно што некогаш после перењето белите алишта може да станат сивкасти.
Прво, машината за перење алишта треба да ви биде целосно чиста. Чистете ја пред секоја употреба.
„Го користам најквалитетниот детергент, а во машината додавам и една лажица сода бикарбона“, вели жената во видеото кое што е прегледано многу пати, а од кое луѓето се навистина воодушевени.
Во делот наменет за омекнувач за алишта, таа додава и бел оцет, а алиштата ги пере на најголемата достапна температура на машината за перење алишта.
За крај, важно е вашите бели алишта директно да се изложат на сончевите зраци за да се исушат, затоа што тие дополнително ќе ја избелат ткаенината.
Погледнете го видеото:

loading...