Богата лазања со сирење што се топи во уста, готова за 30 минути!

Состојки:
400 грама тестенини
200 грама младо сирење
250 грама тврдо сирење
Две конзерви домати излупени
Сушен оригано или босилек
бибер
Пармезан
Подготовка:
Сварете ги тестенините во зовриена вода пет минути, за да бидат „ал денте“, па исцедете ги. Исечкајте го излупениот домат по потреба, за да добиете подебел сос, зачинете го со сол, бибер и суви билки.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.