БОГОТ НА СПОРТОТ ПУШТИ СОЛЗА! Сцена за сите времиња! (ВИДЕО)

Ѓоковиќ го извади трофејот од УС Опен, а кога десетици илјади навивачи почнаа да скандираат за него, тој не можеше да ги задржи солзите.

  • Добро вечер Србија, Белград, Ве сакам! Ретки се моментите кога некој останува без зборови, ова се еден од нив. Јас сум пресреќен. Најпрво сакам да им честитам на фантастичните кошаркари и да им се заблагодарам што ме прифатија да бидам дел од овој спектакл. Ова е остварување на сонот на едно момче, бидејќи како мал присуствував на собири на кои се славеа фантастичните успеси на кошаркарите. Сум бил на балкон неколку пати, но никогаш вака. Борис е херој на нацијата и заслужува сите да ја скандираат. – изјави Новак.

Новак потоа му се поклони на Борис Симаниќ, кој загуби бубрег на Мундобаскетот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.