Божиќен хороскоп: Денеска ќе биде незаборавен ден за овој знак, а особено еден знак треба да внимава на ова!

ОВЕН
Работа: Ве чека нехармонична комуникација со колегите. Не сакате да попуштите и инсистирате дека вашате идеја е најдобра.
Љубов: Ви се допаѓа личност за која и натаму не знаете како да и пријдете.
Здравје: Проблеми со дишните органи се можни.
БИК
Работа: Во целост сте фокусирани на работата и задоволни сте како се одвива. Инвентивни сте, имате идеи кои сакате да ги проверите и во пракса.
Љубов: Партнерот има проблеми за кои мислите дека ќе ги решите.
Здравје: Стабилно здравје.
БЛИЗНАЦИ
Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Се трудите, работите, но резултатите изостануваат.
Љубов: Во емотивна смисла сте презадоволни. Силно сте вљубени и инсистирате на интензивно гледање со партнерот.
Здравје: Стомакот е чувствителен.


РАК
Работа: Целосно сте незаинтересирани за работа. Се посветувате на семејството во иднина.
Љубов: Многу сте приврзани за партнерот кому му пречи, но тоа не го коментира со цел да избегне караница.
Здравје: Уморни сте, ви треба одмор.
ЛАВ
Работа: Сите обврски ги одложувате за друг ден. Денешниот ден го посветувате на семејството.
Љубов: Односот со партнерот е стабилен. Саканата личност ја поддржувате на конкретен, финансиски начин.
Здравје: Внимавајте на исхрана. Црниот дроб е чувствителен.
ДЕВИЦА
Работа: Работата не ве интересира. Приоритет ви е семејството, па така се посветувате на најблиските.
Љубов: Важно ви е да го надополните времето со семејството и со саканата личност, кое сте го пропуштиле поради работа.
Здравје: Притисокот е проблематичен.
ВАГА
Работа: Размислувате за работа и за новите планови. Тие не се детално формулирани.
Љубов: Односот со брачниот партнер е хармоничен. Се посветувате на семејството.
Здравје: Стабилно здравје.
ШКОРПИЈА
Работа: Свесно го одложувате размислувањето околу проблемите за некој друг ден.
Љубов: Денеска во целост се посветувате на саканите. Брачниот партнер го прави истото.
Здравје: Имунитетот ви е слаб. Имате хронични проблеми.
СТРЕЛЕЦ
Работа: Одработувате неколку обврски во краток рок.
Љубов: Саканата личност е заинтересирана за интензивно дружење, а вие и излегувате во пресрет. Стекнувате впечаток дека освен врската, неа ништо не ја интересира.
Здравје: Зајакнете го имунитетот.


ЈАРЕЦ
Работа: Вие сте личност која го цени семејството и традиционалните вредности. Денеска не работите, туку се придржувате на обичаите.
Љубов: Саканата личност е премногу љубомора за ваш вкус. Се надевате дека нешто ќе се промени.
Здравје: Слаб имунитет.
ВОДОЛИЈА
Работа: Не ве интересираат обврските. Денот го минувате онака како обичаите наложуваат. Во целост се посветувате на семејството.
Љубов: Максимално сте опуштени со саканата личност и минувате време заедно.
Здравје: Не е најдобро. Имате проблеми со цирклулацијата или коските.
РИБИ
Работа: Правите некој општ концепт во глава, без детали. Во прашање е идеја на која треба да се работи.
Љубов: На партнерот му пружате максимална поддршка. Тој минува кон лош период и не е расположен.
Здравје: Стабилно здравје.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.