„Божиќно чудо“ во Лас Вегас: Со влог од 40 долари освоил 15 милиони

Американец во казино во Лас Вегас на Бадник освои џекпот од дури 15,5 милиони долари, што многумина го нарекоа празнично чудо.
Хотелот и казиното „Санкоуст“ објави дека нивниот клиент Кевин ја добил вртоглавата премија на еден од нивните автомати.
Честитки за Кевин кој освои 15.491.103 долари – објавија од казиното на Твитер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.