Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Loading...

Оваа модна сезона, боите се враќаат на модната сцена. Трендовите кои ги најавуваат дизајнерите, модните блогерки и инфлуенсерките вклучуваат мноштво светли бои, па дури и нивна меѓусебна комбинација.
Станува збор за светла розова, жолта, зелена, виолетова и портокалова боја, но и за нивните малку понежни и пастелни варијанти.
Овие бои изгледаат многу живописно и привлечно на летните костуми, сакоа и панталони и пожелно е да ги комбинирате бидејќи оваа сезона ќе можете да видите интересни комбинации, на пример на портокалова и розова боја.
Ако сакате нешто поедноставно, можете да изберете едно парче облека во светла боја и да го комбинирате со бела боја или со тексас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @thebreathefashion

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion Inspiration (@modeblogg)

loading...