Боки 13 бара средба со Јовески за да му каже сè што знае за Вилма Рускоска

Рочиштето за “Рекет“ беше прекинато прекинато откако и Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева се пожалија дека не им е добро. Првообвинетиот, на крајот на судското рочиште на судијката Николовска-Масевска, на лист хартија, ѝ предаде на рака напишано писмо до републичкиот обвинител Љубомир Јовески.


-Барам да бидам изведен пред Републичкиот обвинител. Се работи за наводите за кривичните пријави што ги најавив, рече Јовановски потенцирајќи дека, меѓу другото, станува збор и за пријавата за обвинителката Вилма Русковска.
Тој јавно ја обвини велејќи дека има несоборливи докази за корупција тешка 4 милиони евра.
Обвинителката Вилма Русковска и денеска, уште еднаш вадејќи се повика секој кој има сознанија за корупција да пријави. Следното рочиште е закажано за утре.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.