Боки 13 должи 10.000 евра за операции, приватна болница го дала на суд

Неформалниот сопственик на 1Тв, Бојан Јовановски на 6 ноември треба да се појави на суд за долг од 10.313 евра кон евра приватна болница.
Станува збор за извршена здравствена интервенција која чинела 634.251 денар кој популарниот Боки 13 не ја платил

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.