Боки 13 е сместен во хашкото одделение поради безбедносна проценка, информира “А1он“

Loading...

За осомничените Бојан Јовановски и Зоран Милевски кои синоќа беа примени во истражниот затвор “Скопје“ во Шуто Оризари во истрагата за рекет на Обвинителството за гонење организиран криминал и коупција се спроведени сите процедури како и кај сите притворени лица, потврди директорот на затворот Есад Рахиќ, за “А1 он“.
Според информациите на “А1он“, Боки 13 е сместен во хашкото одделение поради безбедносна проценка.

loading...