Боки 13 од Шутка пренесен на Клиника, но не е задржан

Loading...

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13 денес од затворот во Шутка, каде што е притворен во врска со случајот “Рекет“ беше пренесен во Клиничкиот центар во Скопје. Toj примил инфузија на Клиниката за торакална хирургија, но не е задржан во болница, потврди за “Плусинфо“ директорот на Клиниката за торакална хирургуја Неџати Јакупи.
– Бојан Јовановски вторпат го примивме на преглед поради желудочни тегоби. Тој претходно имал операција на желудникот. Тој прими инфузија и ќе продолжи со испитувања на други клиники – изјави Јакупи.

 

loading...