Боки 13 останува во Шутка

Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на Бојан Јовановски-Боки 13 со која бараше да излезе од притвор за што нудеше и гаранција од 143 000 евра, потврдија од Апелација за „360 степени“.
Јавната седница, на која Боки и неговиот адвокат Сашко Дукоски бараа да се укине мерката притвор, се одржа во петокот.
Тогаш првпат тие понудија гаранција во која спаѓаат куќа не негов прв братучед, проценета на околу 102 000 евра и еден локал – деловен простор во истата куќа во сопственост на неговата мајка, Јасминка Јовановска, со вредност од околу 40 000 евра.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.