Болницата „Плодност“ од Битола ќе биде затворена 14 дена, поради доктор заразен со Ковид 19

Приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола, каде работи докторот заболен од коронавирус Христијан Трпчевски, ќе биде затворена во следните 14 дена, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Во однос на … Продолжи со читање Болницата „Плодност“ од Битола ќе биде затворена 14 дена, поради доктор заразен со Ковид 19