Бомба експлодираше на тераса на скопјанец

Loading...

Во 02.45 часот на балкон на првиот кат од куќата на 25-годишниот Ј.Ч. на улицата „Коле Канински“ непознато лице фрлило непозната експлозивна направа која експлодирала.


Од експлозијата била оштетена балконската врата, а повредени лица нема.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

loading...