Бомба: Мицковски му кажува на Кичевец за Орце Камчев

Loading...

„Ние Зоки се договараме извесен период да се видиме. Не успеавме да се видиме со него. Отворено ќе ти кажам, со избориве почнавме знаете, па јас откажав“, вели Мицкоски и додава: „а лично сакам да го видам затоа што ми помогнал, кога требало ми помогнал“.

„Тоа што беше долгот кај сестра му, од претходнициве мои, он, знаеш ти беше присутен на тој разговор кога рече не треба ништо“, му кажува Мицковски на Кичевец.

Мицковски продолжува со кажувањето дека „пред година и пол кога влегов во партијата немав струја, исклучена кабелска, парно пред исклучување, немав вода и такви како него беа неколкумина што мене ми подадоа рака. И мене тоа многу ми значи“. А се мисли на Орце Камчев…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...