Бомбици од само 2 состојки – готови за 10 минути

Loading...

Брзи посни бомбици од само 2 состојки.
СОСТОЈКИ:
200 гр урми
100 гр ореви


НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Исчистете ги урмите од коски, па ставете ги со оревите во блендер и добро изблендирајте.
Обликувајте бомбици, оставете ги крато во фрижидер, па ставете ги во хартиени корпички.
Уживајте!

loading...