Бомбици со банана и кокос

Кога ви се јаде благо, а немате многу време или за изненадни гости. Бомбици со кокос и банани.
СОСТОЈКИ:
200 гр. шеќер во прав
100 гр. кокос
200 гр. мелени бисквити
3 банани
50 гр. кокос за валкање


ПОДГОТОВКА:
Се пасираат бананите и се мешаат со шеќерот во прав, па мелени бисквити и кокос.
Се меша убаво да се соедини.
Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.