Бомбици со кокос

Loading...

Потребни состојки:
100 г чоколадо
50 г маскарпоне
50 г путер
80 г кокос
80 г бисквити
Начин на подготовка:
Растопете чоколадо, путер и маскарпоне и додајте бисквити и кокос, по вкус малку цимет и ванилин шеќер и повторно измешајте.
Веднаш направете бомбици кои ќе ги извалкате во кокос. Оставете ги во фрижидер. Ако сакате, може да ги извалкате во бисквити. Може да додадете лешници или мелени ореви.

loading...
Loading...