Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ

Британскиот премиер Борис Џонсон се најде на мета на критики на интернет, порталите и социјалните мрежи и тоа затоа што заедно со членовите на неговиот кабинет не се придржувале до мерките кои и ги наметнаа на државата. Имено, како што може да се види од сликата тие се преблиску и не оддржуваат социјална дистанца како што побараа од британците.

Поради тоа нападите се жестоки и медиумите сега се прашуваат кој ќе ја води државата во случај Џонсон да не е во можност поради тоа што е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ.

ИТНО: Премиерот на Британија Борис Џонсон е позитивен на корона вирусот (видео)

ЗА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНА ВИРУСОТ ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Русија им предаде на 13 земји тест-системи за откривање коронавирус

Трамп повика 1 милион резервисти во борба со КОРОНА ВИРУСОТ

Безмалку 1000 мртви во Италија вчера од КОРОНА ВИРУСОТ

Наместо во изолација од КОРОНА ВИРУС, го изел крокодил

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...