Борусија потврди, Геце се сели во Минхен

 
Челниците на Борусија Дортмунд ја потврдија информацијата на весникот Билд, дека Марио Геце го договорил трансферот во Баерн, според кој во Минхен ќе остане до 2016 година.
 

„Марио Геце и неговиот советник пред неколку денови нé известија дека Геце најверојатно ќе ја искористи клаузулата во договорот и дека од 1-ви јули ќе стане играч на Баерн“, стои во официјалното соопштение на Борусија. Екипата од Дортмунд од трансферот на еден од најталентираните играчи во Европа ќе заработи 37 милиони евра.

  
Челниците на Борусија Дортмунд ја потврдија информацијата на весникот Билд, дека Марио Геце го договорил тра

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: